ALIŞVERİŞ SEPETİNİZ

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

Dubai, Arap Yarımadasındaki Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 emirlikten biridir. Sizler için sayfamızın devamında Dubai vizesi prosedürleri hakkında bilgi içeren bir metin hazırladık. Dubai E-Vize İşlemleriDubai vizesi nasıl alınırDubai vize ücreti 2020Dubai vizesi için gerekli evraklar, 48 saatlik Dubai vizesi, Dubai ekspres vize, 96 saatlik vize, 30 günlük ve 90 günlük Dubai vizeleri ve diğer Dubai vize türlerine dair aradığınız tüm sorulara içeriğimizi okuyarak cevap bulabilirsiniz. 

Seyahatinizin amacını ve kalış sürenizi bizlerle paylaşarak Euroasia GVS Dubai yetkililerimizden Dubai vizesi için gerekli evraklar 2020 ile ilgili bilgi maili talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda verdiğiniz e-posta adresinize Dubai vize evrak listesi ulaşacaktır.

Dubai Vize İstiyor Mu

Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişilerin Dubai vizesine başvurması gerekir. Her ülkenin kendine özgü vize prosedürleri olduğu gibi Dubai’nin de vardır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Dubai vize işlemlerine tabidir. E-vizenin Türkiye'den alınması gerekir.  Dubai vizesi online alınan bir vize türüdür, pasaporta basılmaz. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi'nin antetli kağıdına barkodlu olarak basılır.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla,

 • Dubai Turistik Vizesi
 • Dubai Ticari Vizesi
 • Dubai Transit Vizesi işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Dubai Vizesi Tek Evrak, Hızlı İşlem (24-36 Saat)

 • BAE Konsolosluklarının bölge farkı yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin  ve hatta dünyanın neresinde ikamet ederseniz edin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak pasaportunuzun 2. sayfasını scan ederek Dubai e-vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Türkiye’den başvuru yapacak yabancı vatandaşların ek olarak T.C. ikamet izni fotokopilerini de sunmaları gerekmektedir. 
 •  Dubai vize başvuruları ortalama 24-36 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. BAE Göçmenlik Ofisi'nin yoğun olduğu dönemlerde bu süre 3 iş günübü bulabilmektedir. 
 • Türkiye'den yapılan vize başvurularında en çok tercih edilen Dubai vize türü 30 gün tek veya çok girişli, 90 gün tek veya çok girişli vize ve 48 saatlik kullanım süreli transit vizedir. Euroasia GVS olarak anlaşmamız gereği BAE Göçmenlik Ofisi'nin sunduğu tüm kategorilerden vize başvurusu yapma yetkisine sahibiz. 

 

Dubai Vize Ücreti Listesi

Aşağıdaki ücret listesi Dubai vize ücreti 2020 yılı liste fiyatıdır. Marhaba Servisi ücreti ve Ekspres/VIP vize hizmeti fiyatı seçilecek vize türü bedeline ek olarak tahsil edilir. 30 güne kadar olan standart vizeler 2 iş günü içerisinde 90 günlük vizeler 4 iş günü içerisinde çıkarılır. Aşağıdaki vize ücret listesi yalnızca T.C. vatandaşları için geçerlidir. Dubai Göçmenlik ofisi Suriye, Irak, Bangladeş, Afganistan, Libya vatandaşlarından vize ücretine ek olarak 274 USD teminat bedeli tahsil eder. 

Dubai vize ücretini Dubai e-vize formu üzerinde belirtilen hesap numarasına ad ve soyadınızı belirterek yatırabilir. Yatırdıktan sonra gerekli diğer belgeleri renkli taratarak online form sistemine ekleyebilirsiniz. Formu kaydetmenizle birlikte başvurunuz sistemimize düşmekte başvurunuzu mesai saatimiz içerisinde yaptıysanız aynı gün işleme almaktayız. 

Dubai (BAE) vize müracaatı başvuru sahibi tarafından bireysel olarak yapılamamaktadır. Yalnızca Göçmenlik Ofisi ile anlaşması olan yetkili acenteler ile yapılır. Euroasia GVS olarak Türkiye’de faaliyet gösteren yetkili acentelerden biriyiz. Başvurunuzu güvenle yapabilirsiniz. Dubai pasaporta işlenmez, e-vizedir, e-mailinize gönderilir. 

Euroasia GVS ile aldığınız Dubai vizesini tüm havayolu (Emirates, Fly Dubai, THY, Pegasus)  şirketleri ile yapacağınız uçuşlarda kullanabilirsiniz.

En çok tercih edilen 30 günlük Dubai vize ücreti 2020 yılında 97 USD'dir. Dubai vize ücreti 2020 detaylı fiyat listesi aşağıdaki gibidir:

Dubai E-Vize

Dubai vize işlemleri e-vize yoluyla online olarak gerçekleşmektedir. Dubai e-vize başvurusu yapılırken pasaporta herhangi bir işlem yapılmaz ama pasaportun yaratılması gerekir. Bunun için belirlenmiş bazı kurallar vardır. Pasaportun resim ve kimlik bilgilerinin olduğu sayfa ve kalan kullanım süresini gösteren sayfa renkli olarak taratılarak tarafımıza iletilmelidir. Online vize başvurusu yapılırken ihtiyaç duyulan vize türüne başvuru yapılmalıdır.

Dubai Vize Türleri

 • 48 Saatlik Dubai Transit Vize
 • 96 Saatlik Vize
 • 30 Günlük Kısa Dönem Tek Girişli Vize
 • Çok Girişli Cruise Vize
 • 14 Günlük Servise Vizesi
 • 30 Günlük Kısa Dönem Çok Girişli Vize
 • 90 Günlük uzun dönem tek girişli (oturum başvuruları için)
 • 90 Günlük Uzun Dönem Çok Girişli
 • 24 saatten kısa sürede sonuçlanan VIP/EXPRESS Vize

Dubai'de bulunduğunuz süre boyunca ek ücret karşılığında vize sürenizi uzatabilirsiniz. Dubai vize uzatma işlemi ve ücreti hakkında detaylı bilgi için bizi arayınız. 

Dubai Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi kişiler ile Türkiye'de ikamet eden ama başka bir ülke vatandaşı kişiler Dubai Emirliği/Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti için yolculuklarından önce muhakkak Dubai vizesi için başvuru yapmaları gerekir. Yeşil (hususi), Gri (hizmet), pasaportu olanlar ise vize başvurusu yapmadan 180 gün içerisinde toplamda 90 günü geçmeyecek şekilde Dubai (BAE)'de kalabilirler. Bu süreyi aşacak oturum ve çalışma izni gibi seyahat türlerinde ise başvuru doğrudan Dubai'den yapılmaktadır. Bu nedenle uzun süreli vize türleri için ilk aşama olarak 90 gün tek girişli vize alınmalıdır. 

Dubai vize işlemleri online olarak yapılır ve bu süreçte pasaport üzerinde bir işlem yapılmaz. Ama bunun dışında yapılması gereken bir diğer işlemler şöyledir;

 • Pasaportunuzun resimli ve kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın taranmış renkli hali (pasaport seyahat bitim tarihinden en fazla on yıl önce alınmış olmalı ve sayfaları yırtık olmamalı. Deforme olmuş pasaportlar başvuru sırasında sorun çıkarmasa da sınırda pasaport kontrolü yapılırken ülkeye girişinizde izin verilmeme olasılığı var) 
 • Dubai vize başvuru formu (bu formdaki bütün bilgiler eksiksiz ve doğru doldurulmalıdır, aksi halde vize talebiniz reddedilebilir) 
 • Ülkeye giriş için vize talebinde bulunacak kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi 
 • Dubai visa başvuru sahibin vize işlemleri için yatırdığı para dekontu 
 • Eğer kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilse T.C'den alınan oturum belgesinin renkli taranmış fotokopisi 

Bu işlemler yapıldıktan sonra başvurunuz tamamlanır ve Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen Bürosu'nun belirttiği sürede vizenizi alırsınız. Ülkeye giriş yapıldıktan sonra seyahat sürenizi aşmanız durumda para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz. Seyahat sürenizin bitiminde vizenizi uzatma olanağı olmadığı için ülkeyi terk etmeniz gerekir. Vize süresi aşımı konusunda BAE başvuru yapılan seyahat acentesine de para cezası keser. Bu nedenle vize süresi bitince ülkeden ayrılacağınıza dair taahhütname belgesi talep etmekteyiz. 

Dubai Turistik Vize İşlemleri

Dubai turistik vize işlemleri yapılmaya başlanmadan önce hangi vize türüne başvuru yapılacağı belirlenmeli ve buna uygun başvuru yapılmalıdır. Turistik vize başvurusu online yapıldığı için önceden randevu almak gerekmez.  Kısa süreli vize almak isteyenler toplam 30 günlük ülkede kalış süresine hak kazanır ve bu süre bitiminde ülkeden ayrılırlar. Bu süreyi aşanlar için 3.000 dolarlık para cezası uygulanmaktadır. Aldığınız vize tek girişli ise ülkeden çıkış yaptıktan sonra vize süreniz dolmasa bile yeni vize almadan tekrar giriş yapamazsınız. Çok girişli vizede ise vize süreniz dolana kadar ülkeye giriş yapabilirsiniz. Uzun süreli vize de ise ülkede 90 gün konaklama hakkınız bulunur ve vize de çok ya da tek girişli olarak verilir. Bununla birlikte Dubai vizesi alsanız da sınır girişinde Dubai polisinin sizi ülkeye almama hakkı bulunmaktadır.

Her ülkenin kendine özgü vize prosedürleri vardır. Dubai vize başvurusunda bulunan kişilerin de Dubai vize şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Dolayısıyla başvuru sahiplerinin Dubai vize çeşitlerine göre hazırlaması gereken birtakım evraklar vardır. Bu evraklar seyahatinizin amacına göre (turistik, ticari, aile ziyareti, transit vb.) şekillenmektedir. Dubai vize başvurularınız için pasaportun resimli sayfasının renkli fotokopisi ve ölçülerine göre çekilmiş 2 tane renkli vesikalık fotoğraf gereklidir. Kullanacağınız vesikalık fotoğrafın güncel olması ve arka fonunun beyaz olması gerekir. Dubai vize için kullanılan pasaportun en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır.

Dubai vizesi almak için gerekli olan evrakları mail atmadan önce çağrı merkezlerimizi arayarak vize işlem süreci hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Vize başvurunuz için bizlere mail yoluyla ulaştıracağınız pasaport ve kimlik bilgilerinin her detayını sunmalısınız. Telefon ile çekilmiş evrak görüntüleri başvuru için kabul edilmemektedir. Başvuru sahiplerinin Dubai seyahatleri için davetiye sunmaları zorunlu değildir.

Turistik amaçlı seyahatlerde 30 Günlük Tek Girişli Vize başvurusu yapmış olan başvuru sahiplerine 60 gün içinde 28 günlük  bir kalış izni vermektedir. Eğer başvuru sahiplerinin Dubai’de kalış süreleri 28 günü aşarsa ağır ceza yaptırımlarına tabi olabilirler. Hem yapmış olduğunuz seyahat için hem de daha sonraki seyahatleriniz için maddi manevi ağır yaptırımlara maruz kalabilirsiniz. Lütfen seyahat kalış planlamalarınızı bu bilgiler dahilinde organize edin.

Dubai Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için transit vize gerekmektedir. Dubai yeşil pasaporta vize istiyor mu  BAE (Dubai) vizesi hakkında en çok merak edilen sorulardan biridir. Dubai yeşil pasaporta vize istememektedir. Bununla birlikte Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaporta sahip olanlar da Dubai’ye vizesiz giriş yapabilmektedir.

Yabancı Pasaport Sahipleri İçin Dubai Vizesi

Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vize başvuru sahiplerinin en az 6 ay geçerli ikamet belgelerini sunması gerekir. Tek girişli Dubai vizesi başvuru sahiplerine Dubai’de 60 gün içinde 28 gün kalış izni vermektedir. Bu konaklama süresi aşıldığı takdirde kişiler için cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Böyle bir durumda bir sonraki Dubai vize başvurularınızda maddi manevi yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Dubai seyahatinizde böyle bir sorunla uğraşmak istemiyorsanız lütfen seyahat konaklama günlerinizi bu çerçevede gerçekleştirin. Vize başvuru sahipleri (evli olmayan kadın) vize başvuruları için anne ve babasının soyadı bilgilerini sunmak zorundadır.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vize prosedürlerini eksiksiz bir şekilde yerine getiren başvuru sahiplerinin vize başvurularını istisnai bir durum olmadığı sürece 24-36 saat içerisinde sonuçlandırmaktayız. Vize evraklarında eksiklik olması durumunda ve yabancı uyruklu vize başvurularının sonuçlanmasında bu süre uzayabilir. Başvurularınız sonucunda Dubai vizeniz olumlu olursa çıkan vizeniz pasaporta basılmaz. Birleşik Arap Emirliklerinin verdiği barkod numarasıyla birlikte BAE Göçmenlik Ofisi'nin antetli kağıdına basılmaktadır.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vize evraklarınızı e-posta yoluyla bizlere ulaştırın: Dubai seyahatiniz için gerekli olan vize evraklarını şahsen gelmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla yetkililerimize ulaştırın. Akıllı telefon ile çekilen evrak görüntüleri başvuru için kabul edilmemektedir. Dubai vizesi için renkli taranmış pasaport görüntüsü yeterlidir. Belgelerinizi taranmış olarak ofis yetkililerimize mail olarak ulaştırmanız durumunda aynı gün sizin adınıza Dubai vize başvuru sürecinizi başlatmaktayız.

Dubai Vizesi Başvuru Bölgeleri  

Dubai vize başvurularında bölge ayrımı olmadığı gibi başvuru evraklarınızı kargo ile göndermeniz de gerekmemektedir. Pasaportunuzu renkli olarak scan ettirerek bize iletmeniz işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır. Dilerseniz İstanbul merkez ofisimiz veya Ankara ofisimizi ziyaret ederek işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Dubai Vize İşlemleri İstanbul

Dubai vizesine Antalya ve çevre ilçelerden başvuru yapacak olan kişiler Antalya ofisimizi arayarak detaylı bilgi alabilirler. Dubai vizesine başvuru için bölge sınırlaması gözetilmemektedir. Türkiye’nin her yerinden vize başvurunuzu evraklarınızı ofis yetkililerimize mail atarak gerçekleştirebilirsiniz. Dubai vize işlemleri için başvuru sahiplerinin şahsen gelmelerine gerek olmadan verdiği bilgiler doğrultusunda başvurularını gerçekleştirmekteyiz. Vize işlem süreci ile bilgi almak için bize telefonla ulaşabilir ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Vize işlemleri için gerekli olan belgeleri tarayıp bizlere mail olarak gönderdikten sonra başvuru sürecinizi başlatmaktayız. Dubai vize başvurusu için kullanacağız fotoğrafın güncel ve arka fonunun beyaz olması gerekir. Başvuru için kullandığınız pasaportun da en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Vize başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra Dubai vizeniz sonuçlanır sonuçlanmaz yetkililerimiz sizlere haber vermektedir.

Irak, Suriye, Bangladeş ve Filistin Vatandaşları Dikkat!

Irak, Suriye, Bangladeş ve Filistin vatandaşlarını BAE diplomatik olarak tanımamaktadır. Bu nedenle söz konusu ülke vatandaşları için vize başvurusu yapılamamaktadır. Başvuru sahibi T.C. pasaportuna sahip ancak doğum yeri Irak, Suriye, Filistin ise başvuru süresi uzayabilmektedir ve vizenin onaylanmama ihtimali bulunmaktadır. 

Dubai Vize Başvurularından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri BAE Göçmenlik Ofisi hizmet vermemektedir. Söz konusu günlere denk gelen vize başvurularında işlem süresi uzayabilmektedir. 
 • Dubai için ücretli konaklama ve uçuş rezervasyonlarınızı vizeniz onaylandıktan sonra yapmanızı tavsiye ederiz.
 • Onaylanan vize üzerinde belirtilen tarihlerde Birleşik Arap Emirliklerine giriş yapabilir ve ülkede en fazla 30 gün kalabilirsiniz.
 • Vizeler turistik / ticari maximum 30 gün ziyaretlerde tek girişli olarak kullanılabilir.
 • Dubai vizenizin geçerliliği vize onaylandığı gün itibari ile e-vize üzerinde de belirtildiği gibi 58 gündür. 58 gün içinde yolcu geçerli vizesi ile Birleşik Arap Emirliklerine giriş yapabilir.
 • Dubai’de kalış süresi ülkeye giriş yaptığınız ilk günden itibaren sayılmaya başlanır. 


Bu site E-Pratik® E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.